ПЕРСПЕКТИВИ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.15802/tstt2016/85885Ключові слова:
міжнародні транспортні коридори, міждержавний транзит, підвищення швидкості руху, транспортАнотація
В статті виконано пошук шляхів підвищення міждержавного транзиту та перспективи подальшого розвитку міжнародних транспортних коридорів, які проходять територією України.
Розглянуто чинники, які визначають втрати транзитних вантажопотоків та потребують вирішення на загальнодержавному рівні та корінного реформування транспортної сфери в цілому. Наведено потенційні можливості для залучення додаткових транзитних потоків через свою територію за умови впровадження нових форм співробітництва з міжнародними партнерами та модернізації власної транзитної транспортної інфраструктури.
Також в статті обговорюється проблема введення швидкісного руху в міжнародному сполученні на залізницях, що потребує комплексного, гармонійного розвитку всіх компонентів. Наведено доцільні етапи підвищення швидкості руху поїздів.
Доведено, що підвищення міждержавного транзиту через українську територію створить умови підвищення якості та ефективності зовнішньоекономічних зв’язків країни, сприяє ефективному використанню резервів перевізних можливостей національних транспортних систем, стимулює їхнє відтворення та удосконалення.
На підставі аналізу ряду наукових праць сформульовані принципи, на яких повинен базуватися розвиток мережі міжнародних транспортних коридорів по території України.
Посилання
Джулай, С. В. Одеський національний політехнічний університет Транзитний потенціал України: сучасний стан та проблеми використання [Електронний ресурс]/ С. В. Джулай, С. С. Шаповал – Режим доступу: http://www.rusnauka.com/21_NIEK_2007/Economics/24101.doc.htm
Позднякова, Л. А. Международные транспортные коридоры и особенность их формирования в Украине / Л. А. Позднякова // Вісник економіки транспорту і промисловості: Зб. наук. праць. – 2004. – № 7. – С. 4.
Колесников, А. Перспективы для транзита / А. Колесников // Порты Украины – 2007 – № 5. – С. 17-19.
Козак, В. В. Интенсификация международных железнодорожных перевозок / В.В. Козак // Залізн. трансп. України. – 2007. – № 2. – С. 3-4.
Альтернативи транспортної складової [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://bo0k.net/index.php?bid=3190&chapter=1&p=achapter
Транспортна галузь України, проблеми і перспективи [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.refine.org.ua/pageid-4004-3.html
Транзитний потенціал України і його значення в розвитку економіки держави [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://pidruchniki.com/1422090638858/rps/tranzitniy_potentsial_ukrayini_yogo_znachennya_rozvitku_ekonomiki_derzhavi
Кірпа, Г. М. Інтеграція залізничного транспорту України у європейську транспортну систему: Монографія / Г. М. Кірпа. - 2-ге вид, перероб. і доп. – Дні-ськ: Ви-во Дні-го нац. ун-ту залізн. трансп. ім акад. В. Лазаряна, 2004. – 247 с.
О результатах разработок предложений по созданию скоростных и высокоскоростных железнодорожных линий в странах-членах ОСЖД // Бюллетень ОСЖД. – 2000. − № 3. – С. 9 – 13.
Концепция развития транспорта Украины на 1997-2010 гг. / Министерство транспорта Украины № 2 / 21-З-1428 от 14.11.1997. – К., 1997. – 25 с.
Програма створення та функціонування національної мережі міжнародних транспортних коридорів в Україні // Урядовий кур’єр. Орієнтир. – 09.04.1998. – С. 7-16.
Китай зазывает в новый «Шелковый путь» [Электронный ресурс]. – Режим доступу: http://forbes.net.ua/news/1419357-kitaj-zazyvaet-v-novyj-shelkovyj-put
Китай пригласил Украину в Экономический пояс Шелкового пути [Электронный ресурс]. – Режим доступу: http://ports.com.ua/news/kitay-priglasil-ukrainu-v-ekonomicheskiy-poyas-shelkovogo-puti
ТИС, «Бориваж» и ОЖД открыли вторую магистральную колею возле порта «Южный» [Электронный ресурс]. – Режим доступу: http://interfax.com.ua/news/general/302055.html
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
a. Автори зберігають за собою авторські права на роботу і передають журналу право першої публікації разом з роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати дану роботу з обов'язковим зазначенням авторства і посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
b. Автори зберігають право укладати окремі, додаткові контрактні угоди на неексклюзивне поширення версії роботи, опублікованої цим журналом (наприклад, розмістити її в університетському репозітарії або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
c. Авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському репозітарії або на їх персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даними журналом, так як це може привести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Див. The The Effect of Open Access).