ДОСТАВКА ВАНТАЖІВ ЗАЛІЗНИЦЕЮ З УРАХУВАННЯМ ПРОПУСКНОЇ СПРОМОЖНОСТІ ПЕРЕГОНІВ ЯК ЗАДАЧА ВЕКТОРНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.15802/tstt2016/76833Ключові слова:
поїздопотоки, теорія функцій безлічі, векторна оптимізаціяАнотація
Метою даної роботи є розробка математичної моделі організації вагонопотоків в вантажні поїзда на підставі векторної оптимізації з урахуванням пасажирських перевезень і обмеження щодо пропускної спроможності перегонів. Основною задачею дослідження є розподіл вантажних та пасажирських поїздопотоків на мережі залізниць з урахуванням обмеження пропускної спроможності перегонів. Об'єктом дослідження виступає мережа залізничного полігону з вершинами на технічних станціях. Предметом дослідження є розподіл пасажирських та вантажних поїздопотоків по залізничній мережі. Методом дослідження є теорія функцій безлічі і векторна оптимізація. Наукова новизна полягає в пропозиції нового методу вирішення задачі ранцевого типу, який може бути використаний при розрахунку плану формування одногрупних наскрізних поїздів і дозволяє відмовитися від булевих змінних і вирішувати звичайну задачу оптимізації по множників Лагранжа.
Посилання
Дувалян, С. В. Разработка алгоритмов и программ расчета сетевого плана формирования поездов : отчет по научно-исследовательской работе. – Москва: ВНГИЦ. – 1978. –120 с.
Папахов, О. Ю. Елементи вдосконалення методики розрахунків плану формування поїздів/ О.Ю. Папахов, О.М. Логвінов //Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені В. Лазаряна. – 2006. – № 12. – С. 91-93.
Осминин, А. Т. Рациональная организация вагонопотоков на основе методов многокритериальной оптимизации : дис. … докт. техн. наук : 05.22.08 / Осьминин Александр Трофимович. – Самара, 2000. – 261 с.
Босов А. А. Функции множества и их применение / А. А. Босов – Днепродзержинск, Изд. дом «Андрей», 2007. – 182 с.
Киселева, Е. М. Непрерывные задачи оптимального разбиения множеств. Теория, алгоритм, приложения / Е. М. Киселева, Н. З. Шар. – Киев : Наукова Думка, 2005. – 564 с.
Ильин, В. А. Аналитическая геометрия / В. А. Ильин, Э. Г. Позняк. – Москва: ФИЗМАТЛИТ, 2002. – 240 с.
Васильев, Ф. П. Численные методы решения экстремальных задач / Ф. П. Васильев. – Москва: Наука, 1980. – 518 с.
Прохоров, Г. В. Пакет символьных вычислений Maple /Г. В. Прохоров, М. А. Леденев, В. В. Колбеев. – Москва : Компания «Пежит», 1997. – 200 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
a. Автори зберігають за собою авторські права на роботу і передають журналу право першої публікації разом з роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати дану роботу з обов'язковим зазначенням авторства і посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
b. Автори зберігають право укладати окремі, додаткові контрактні угоди на неексклюзивне поширення версії роботи, опублікованої цим журналом (наприклад, розмістити її в університетському репозітарії або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
c. Авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському репозітарії або на їх персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даними журналом, так як це може привести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Див. The The Effect of Open Access).