ПОСТАНОВКА ЗАДАЧІ ТЕХНІЧНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ ВАГОНІВ-ЦИСТЕРН
DOI:
https://doi.org/10.15802/tstt2021/237665Ключові слова:
вагон-цистерна, призначений термін служби, експлуатаційний парк, залишковий ресурс, промислове підприємство, технічна діагностика, несправностіАнотація
Метою роботи є постановка задачі технічного діагностування вагонів-цистерн. Методи дослідження. Використані методи формальної логіки, для опису етапів рішення задачі використані методи теорії надійності та імовірності. Результати. Виконано дослідження великого масиву даних щодо експлуатаційних показників вагонів-цистерн для перевезення зріджених газів парку підприємства хімічної промисловості України. Отримані результати технічного огляду вагонів-цистерн. Сформована гіпотеза про можливість підвищення ресурсу вагонів-цистерн промислового парку для подальшої їх експлуатації. Висунута пропозиція розглядати останню стадію життєвого циклу як стадію «Поновлення життєвого циклу та рециклінг», яка не визначена у ДСТУ. Вона має в альтернативній формі представляти етапи «утилізація», «модернізація», «модифікація» та «рециклінг», що буде відповідати сучасним технологіям в масштабах світового управління будь-якими ресурсами. Виконана постановка задачі дослідження, яка визначає головне завдання - можливість підвищення ресурсу вагонів-цистерн експлуатаційного парку промислового підприємства з використанням методів технічної діагностики. Практична значимість. Рішення поставленої задачі за визначенням технічного стану вагонів-цистерн надає можливість промисловому підприємству обґрунтовано експлуатувати рухомий склад на протязі прогнозованого періоду.
Посилання
Болотин В. В. Прогнозирование ресурса машин и конструкций. – М.:Машиностроение, 1984. – 312 с.
Вучечич И. И. Оценка остаточного ресурса грузовых вагонов железных дорог /под ред. И. И. Вучечич, Б. А. Деркач, А. Д. Кочнов. – Санкт-Петербург, ВЕСТНИК ВНИИЖТ, 2/2008. – с. 14-18.
ДСТУ ГОСТ 31538:2016. Цикл жизненный железнодорожного подвижного состава. Общие требования [Действителен с 1 октября 2016 г.] – Киев, ГП «УкрНИУЦ», 2016. – с.32-45.
Осяев А. Т. Управление техническим состоянием подвижного состава //Железнодорожный транспорт. - 2008. -№4. (с. 36-39). – 58 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
a. Автори зберігають за собою авторські права на роботу і передають журналу право першої публікації разом з роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати дану роботу з обов'язковим зазначенням авторства і посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
b. Автори зберігають право укладати окремі, додаткові контрактні угоди на неексклюзивне поширення версії роботи, опублікованої цим журналом (наприклад, розмістити її в університетському репозітарії або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
c. Авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському репозітарії або на їх персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даними журналом, так як це може привести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Див. The The Effect of Open Access).